loading

Suudi Arabistan​ Vizesi Başvurusu

Suudi Arabistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Tüm pasaport tiplerine yönelik Suudi Arabistan vizesi almak zorunlu hale gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka şartları yerine getirerek vize taleplerinde bulunmaları gerekiyor. İlgili belgeler ve ödemeler kapsamında taleplerden sonuç almanız mümkün olacaktır.
‘’Umre vizesi, sadece programlarımıza rezervasyon yapmış müşterilerimize verdiğimiz bir hizmettir.’’
Umre Sepeti Vize Destek Umre Sepeti Vize Destek
Suudi Arabistan Vize Çeşitleri

Ticari Ziyaret Vizesi  Ticaret Odası Onaylı 

Ticari Ziyaret Vizesi  Dışişleri Bk. Onaylı 

İş Ziyaret Vizesi  Ticaret Odası Onaylı 

İş Ziyaret Vizesi   Dışişleri Bk. Onaylı 

Aile Ziyaret Vizesi   Dışişleri Bk. Onaylı 

Mevsimlik / Geçici İşçi Vizesi S. A. Dışişleri Bakanlığı Onaylı

İşçi (İkame, Oturum) Vizesi Suudi Arabistan Dışişleri Bk. Onaylı

İkame Vizesi (İşçi Ailesi) Suudi Arabistan Dışişleri Bk. Onaylı

İşçi Dönüş Vizesi Uzatması Suudi Arabistan Dışişleri Bk. Onaylı

Hükümet Vizesi

 

Şahsi Ziyaret Vizesi

 

İş Adamı Vizesi

 

Misyonlar ve Organizasyonlar Ziyareti Vizesi

 

S. A. Konsolosluğu Tarafından Tasdik Edilecek Evrak Listesi

Suudi Arabistan Öğrenci Evrak Listesi

 
 

Transit Vize

 
       
         
         

Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar?

Ülkeye vize başvurularında bulunan kişilerin ilgili belgeleri eksiksiz ve doğru olacak şekilde getirmeleri önemlidir. Nitekim henüz tamamlanmamış olan belgelerden kaynaklı vize alma süreçlerinin uzaması söz konusudur. Bunun yanı sıra konsolosluk kapsamında ek olarak bazı evraklar istenebilir. Bazı özel durumlarda yetkililerin belge talep ettikleri görülüyor. Bu gibi durumlardan kaynaklı da yine vizelerin çıkması süresinde değişimler meydana gelecektir. Öyle ki ilgili belgelerin toplanması ve başvuruların yapılması halinde minimum 3 günde sonuç almak mümkün. En fazla da vatandaşların 7 iş günü içerisinde vizelere yönelik taleplerinden sonuç almaları sağlanacaktır. Bu süreçlerin eksiksiz belge sunan vatandaşlar adına geçerli olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

 

S. Arabistan vizesi ile hangi ülkelere gidebilirim?

Suudi Arabistan’a gitmek isteyenlerin davetiyeler ya da kabul mektuplarından yana vize başvurularına geçmeleri önemlidir. Sonuç olarak ilgili belgeler ve ödemelere göre vize taleplerinden yana yanıt bulacaklardır. Aynı vize kapsamında hangi ülkelere gidildiğine yönelik ise seyahat acentalarından ya da yetkili merkezlerden bilgiler aktarılır. Genel anlamda komşu ülkelerin vizeleri kabul ettiği biliniyor. Nitekim seyahat planlamalarında sorun yaşamamak için mutlaka acentalar üzerinden vizenin hangi ülkelerde geçerli olduğunu öğrenmek gerek. Eğer ki gitmek istediğiniz ülkelerde geçerli değilse transit vize türlerine başvurarak ilerlemek daha garanti olacaktır.

 

Suudi Arabistan vize randevusu nasıl alırım?

Suudi Arabistan vize randevularına yönelik herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Yani direk olarak seyahat acentaları kapsamında işlemlerin yürütülmesi mümkün olacaktır. Ya da vatandaşların herhangi bir randevu almadan konsolosluklardan yana taleplere başvurmaları söz konusudur. Sadece yetkili kurumlarda belirli sıra prosedürleri bulunuyor. Sıra numarası alarak yetkililer ile görüşmelere yer verilebilir. Bu görüşmelere geçmeden önce de vatandaşların mutlaka belgelerini doldurmaları gereklidir. Geçerli resmi belgelerin ve ödemelerin yapılması halinde randevulardan sonuç almak zor kolaydır. Vize başvurularından yana sonuçların en az 3 gün en fazla da 7 iş günü içerisinde sunulması esas alınır.